Decydując się na zakup wiertarki do domu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech. W przypadku zastosowań typowo amatorskich sprawdzi się praktycznie każdy model wiertarki, jednak w przypadku bardziej wymagających zastosowań jak wiercenie w betonie trzeba będzie wybrać wyższy model. Na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę wybierając wiertarkę?

Najważniejsze cechy

Oczywiście cech istotnych będzie bardzo dużo jednak najpierw należy zapoznać się z najważniejszymi.
– moment obrotowy – Jest to najważniejsza cecha każdej wiertarki. Im jest on wyższy tym z bardziej twardym materiałem poradzi sobie dana konkretna wiertarka. Jeśli wiertarka ma służyć do wiercenia w twardych materiałach musi mieć odpowiedni moment obrotowy.
– prędkość obrotowa – W zależności od tej wartości wiertarka może wykonać otwór szybko bądź też wolno. Jeśli chodzi o pracę bardziej zawodową to nie można kupować wiertarek, które mają prędkość obrotową mniejszą niż 3000 obrotów na minutę. Po prostu się one nie sprawdzą.
– moc znamionowa – Im wyższa moc tym lepiej jeśli chodzi o bardziej profesjonalne zastosowania. Ma to również znaczenie jeśli chodzi o wielkość wierteł, które można użyć. Bardziej profesjonalne wiertarki dysponują mocą 1000W.
– średnica wiercenia – Parametr ten określa wielkość wiertła jakim można maksymalnie wiercić w konkretnym materiale. Najczęściej podaje się drewno, beton oraz metal.
– zasilanie – Jeśli chodzi o wiertarki akumulatorowe to mogą być one wykorzystywane wszędzie, jednak zwykle dysponują mniejszą mocą i dlatego też do zastosowań profesjonalnych raczej lepsze są wiertarki zasilane prosto z sieci.

Innymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę są dodatkowe wyposażenie, biegi czy też po prostu jakość wykonania.

Jaką wiertarkę kupić?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here