Pomimo tego, że wnętrza w stylu retro były powszechne kilkadziesiąt lat temu, dziś nadal cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej osób zafascynowanych jest zwariowanymi dodatkami i nietypowymi meblami, które na pierwszy rzut oka zupełnie nie pasują do wnętrza. Co to jest i czym charakteryzuje się styl retro? Jakie meble pasują idealnie do takich aranżacji? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupów, aby nie żałować podjętej decyzji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest i czym charakteryzuje się styl retro?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie stylu retro, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien sposób aranżacji wnętrz, który nawiązuje do trendów niedalekiej przeszłości, czyli do lat 50., 60 i 70. XX wieku. Mieszkania, które zostały urządzone w stylu retro, zachwycają tym, że łączy się w nich nowoczesne budownictwo razem z oryginalnym sposobem wykończenia.

Czym charakteryzuje się styl retro? Otóż w tym przypadku nie może zabraknąć mocnych, intensywnych kolorów, które były typowe dla tamtejszych czasów. Częstym zjawiskiem są elementy geometryczne, a także ciekawie prezentujące się wzory roślinne. Nieodłączną częścią stylu retro są także chromowane części, a także korzystanie z materiałów syntetycznych. Popularnością cieszą się różne figurki wykonane z plastiku, które tylko na pierwszy rzut oka wyglądają tandetnie. Fani tego typu aranżacji decydują się na zakup tapicerowanych kanap, a także na naczynia, które charakteryzują się nietypowymi wzorami, kształtami i malunkami.

Meble w stylu retro- jakie pasują?

Nie ma wątpliwości, że meble w stylu retro są jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Mają za zadanie przyciągać wzrok innych. W praktyce wystarczy chociażby jeden stylizowany mebel, aby we wnętrzu panowała atmosfera sprzed kilkudziesięciu lat. W tym przypadku nie ma mowy o tandetności i niskiej jakości. Meble retro najczęściej wytwarzane są z drewna i skóry. Stosowane są także elementy wyprodukowane z mosiądzu, a nawet ze szkła. Częstym tworzywem dodatkowym jest także plastik.

Regularnym zjawiskiem są zakupione kanapy, które posiadają drewniane i chromowane nóżki. Do tego wybiera się oryginalne, jednakże nieco odświeżone fotele. W przypadku jadalni w stylu retro łączy się najczęściej nowoczesne stoły z krzesłami ze wcześniejszych epok. Jest to szczególnie interesujące, jeśli elementy są malowane bądź tapicerowane, a dodatkowo charakteryzują się różnymi kolorami.

Meble retro- na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Meble retro z pewnością doskonale prezentują się w pomieszczeniach, jednak ich wybór nie należy do najłatwiejszych. Nie da się ukryć, że wyszukiwanie wymarzonych produktów może okazać się nieco problematyczne i długotrwałe. Możemy zdecydować się zarówno na sklepy stacjonarne, jak i te Internetowe- w zależności od indywidualnych preferencji. Warto wziąć pod uwagę szerokość asortymentu. Często zależy nam bowiem na tym, aby dobrać do siebie kilka różnych mebli, które są w stanie uzupełnić wnętrze.

Ważne są także opinie klientów. Wbrew pozorom nie jest problematyczne sprawdzenie ich w sieci. Znajdziemy wiele różnych komentarzy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Pamiętajmy jednak o tym, że niektóre wypowiedzi mogą być nieco przekoloryzowane. Istotna jest także jakość materiałów i komfort dokonywania zakupu. Nie bez znaczenia jest jakość obsługi, a także czynnik cenowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj