Żeby budowanie domu przebiegało dobrze oraz najmniej obciążało kieszeń inwestora, obowiązkowo dokładnie zaplanuj następne etapy budowy.

I etap budowy domu – stan zerowy

Etap stanu zerowego zaczyna się zazwyczaj od ogrodzenia całego placu budowy. W następnej kolejności należy wyznaczyć precyzyjną lokalizację naszego domu. Pamiętajmy, iż wyznaczenie nieruchomości w obszarze może zrobić tylko profesjonalny geodeta. Po wyznaczeniu nieruchomości następuje wyrównanie działki oraz przygotowanie fundamentów i piwnicy. Podczas budowy fundamentów musimy pamiętać o izolacji części podziemnej i o rozprowadzeniu poziomych elementów kanalizacyjnych.

II etap budowy domu – stan surowy otwarty

Zaczęcie etapu drugiego powinniśmy zostawić na miesiące wiosenne. Gdy chcemy dobrze pokierować robotami budowlanymi, skontaktujmy się wcześniej z ekipą murarską i z dekarzem. Etap stanu zerowego obejmuje wykonanie wszystkich ścian zewnętrznych, sufitów oraz schodów betonowych. Po ukończeniu tychże prac przystępujemy do wykonania więźby dachowej, komina, pokrycia dachu i potencjalnego zamontowania okien dachowych. Etap stanu surowego może pochłonąć dosyć znaczną ilość gotówki (od 40 do 45% wartości całkowitej inwestycji).

III etap budowy domu – stan surowy zakończony

W trzecim etapie budowy koncentrujemy się na wykonaniu instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych i gazowych. Potrzebne będzie również osadzenie wszystkich drzwi zewnętrznych, i również wykonanie stolarki okiennej. W czasie zakończenia trzeciego etapu budowy, nasza nieruchomość będzie już dobrze przygotowana do zimy.

IV etap budowy domu – wykończenie i prace montażowe

Etap czwarty zaczynamy od montażu urządzeń grzewczych (piece, kominki, grzejniki itp). Po zrobieniu tych prac podchodzimy do wykończenia wnętrza domu
.
V etap budowy domu – ukończenie budowy
Jest to etap, w jakim spełniamy wszelkie kwestie urzędowe. Żeby legalnie zamieszkać w naszym domu musimy zgłosić zawiadomienie o ukończeniu budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj