Decydując się na zakup wiertarki do domu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech. W przypadku zastosowań typowo amatorskich sprawdzi się praktycznie każdy model wiertarki, jednak w przypadku bardziej wymagających zastosowań jak wiercenie w betonie trzeba będzie wybrać wyższy model. Na co tak naprawdę warto zwrócić uwagę wybierając wiertarkę?

Najważniejsze cechy

Oczywiście cech istotnych będzie bardzo dużo jednak najpierw należy zapoznać się z najważniejszymi.
– moment obrotowy – Jest to najważniejsza cecha każdej wiertarki. Im jest on wyższy tym z bardziej twardym materiałem poradzi sobie dana konkretna wiertarka. Jeśli wiertarka ma służyć do wiercenia w twardych materiałach musi mieć odpowiedni moment obrotowy.
– prędkość obrotowa – W zależności od tej wartości wiertarka może wykonać otwór szybko bądź też wolno. Jeśli chodzi o pracę bardziej zawodową to nie można kupować wiertarek, które mają prędkość obrotową mniejszą niż 3000 obrotów na minutę. Po prostu się one nie sprawdzą.
– moc znamionowa – Im wyższa moc tym lepiej jeśli chodzi o bardziej profesjonalne zastosowania. Ma to również znaczenie jeśli chodzi o wielkość wierteł, które można użyć. Bardziej profesjonalne wiertarki dysponują mocą 1000W.
– średnica wiercenia – Parametr ten określa wielkość wiertła jakim można maksymalnie wiercić w konkretnym materiale. Najczęściej podaje się drewno, beton oraz metal.
– zasilanie – Jeśli chodzi o wiertarki akumulatorowe to mogą być one wykorzystywane wszędzie, jednak zwykle dysponują mniejszą mocą i dlatego też do zastosowań profesjonalnych raczej lepsze są wiertarki zasilane prosto z sieci.

Innymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę są dodatkowe wyposażenie, biegi czy też po prostu jakość wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj