Koszenie trawników, gdy ich powierzchnia przekracza zwyczajowe kilka lub kilkanaście metrów kwadratowych, może być nie tylko uciążliwe, ale i czasochłonne. W takim przypadku sprawdzi się praktyczny traktorek, który oprócz podstawowej funkcji, jaką jest koszenie trawników, ma dodatkowe możliwości, w tym odśnieżanie powierzchni ogrodu czy wytyczonych alejek.

Ogrodowe traktorki to urządzenia obsługujące przede wszystkim duże tereny – świetnie sprawdzą się przy koszeniu trawników parkowych, stadionowej murawy czy rozległych pól golfowych; właściciele dużych posiadłości również docenią ich pracę, pozwalającą zaoszczędzić energię, a także czas.
Traktorek ogrodowy jest samojezdną kosiarką, która dzięki wbudowanym funkcjom, dużej mocy silnika i możliwości przyłączenia innych akcesoriów, może stać się urządzeniem wielofunkcyjnym, które zastąpi kilka innych potrzebnych sprzętów.

Zimowe akcesoria do traktorków ogrodowych

Zima to szczególna pora roku – wzrost roślin zostaje zatrzymany, dlatego prace w ogrodzie ulegają zawieszeniu do czasu ocieplenia i stopnienia śniegu. Z tych powodów, większość sprzętów ułatwiających pracę w ogrodzie, w tym kosiarki ręczne spalinowe lub elektryczne, nie mogą być używane. Jednak, w momencie dużych opadów śniegu konieczne jest wyczyszczenie niektórych miejsc w ogrodzie i w tym celu użycie traktorka ogrodowego ze specjalnym akcesorium zimowym ułatwi wszelkie prace związane z usunięciem nadmiaru śniegu. Do tego typu akcesoriów można zaliczyć pług śnieżny i łańcuchy na koła.

Łańcuchy śnieżne

Łańcuchy do traktorków ogrodowych zakłada się na koła napędowe urządzenia, w trakcie jazdy po zaśnieżonym terenie. Obecność łańcuchów ułatwi jazdę oraz zwiększy przyczepność kół do podłoża, zapobiegając ich ewentualnemu ślizganiu się. Łańcuchy warto zakładać nie tylko w czasie opadów świeżego śniegu, ale również na zmrożony – ten sprzęt zapewni operatorowi bezpieczeństwo pracy podczas odśnieżania lub innych czynności prowadzonych przy pomocy traktorka.

Pług śnieżny

Nadmiar śniegu z alejek, chodników lub innych miejsc wymagających oczyszczenia można usunąć przy pomocy pługa śnieżnego, przyłączonego do traktorka ogrodowego za pomocą specjalnego adaptera. Pług zamontowany do traktorka szybko i dokładnie usunie nagromadzony śnieg, pozostawiając wygodne i czyste miejsca, bezpieczne do chodzenia. Podczas pracy pługa, w zależności od ustawienia kąta odśnieżania, śnieg można odgarniać w trzech kierunkach: na wprost, na prawo lub na lewo. W dolnej części pługa zamontowane są zdejmowane kółeczka, dzięki którym krawędź lemiesza nie rysuje podłoża podczas transportowania urządzenia.

Szeroki wybór traktorków ogrodowych znajdziesz w ofercie marki Stiga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj