Urządzając pokój dla dziewczynki trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze: dostosuj wystrój do wieku dziecka.

Inaczej będzie wyglądał pokój dla przedszkolaka, a inaczej dla nastolatki. Dla małej dziewczynki trzeba będzie kupić małe meble, dostosowane do jej małych gabarytów. Aby mogła swobodnie korzystać z całego wyposażenia. Przyda się małe krzesło i mały stolik przy którym będzie mogła rysować, malować czy lepić z plasteliny. Półki z książkami powinny być zawieszone w zasięgu dziecka, aby sięganie po ulubione książeczki nie stanowiło problemu. Łóżko również powinniśmy dostosować do wzrostu dziewczynki. Jeżeli chcemy trochę zaoszczędzić możemy kupić łóżko, które „rośnie” wraz z dzieckiem.

Jeżeli w domu mamy nastolatkę, to jej pokój będzie wyglądał inaczej. Meble mogą być już pełnowymiarowe. Warto taki pokój podzielić na strefy. Strefa wypoczynku, gdzie stoi łóżko i można odpocząć lub się zrelaksować. Dobrze aby kolory w tej strefie były stonowane. Możemy tu zamontować oświetlenie punktowe np gustowny kinkiet lub ładną lampkę. Taki zabieg sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne. Można również wprowadzić przyjemne dodatki jak miękkie poduchy lub pufy do siedzenia.

Druga strefa, przeznaczona do pracy i aktywności. Tutaj powinno znaleźć się biurko i wygodne krzesło. Oświetlenie musi być dobre, dostosowane do pracy typu czytanie i pisanie. Powinny się tu również znaleźć półki lub regał na książki, zeszyty i dokumenty.

Po drugie: pamiętaj, że to pokój Twojej córki.

Aranżujesz pokój dla córki, więc przy wyborze mebli, dodatków i kolorów powinieneś kierować się jej gustem i brać pod uwagę jej zdanie. Oczywiście nie chodzi o spełnianie każdej zachcianki, wszystko w granicach rozsądku. Pamiętaj jednak, że to Twoja córka ma się tu czuć komfortowo.

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom Twoja córka będzie zadowolona z nowej aranżacji swojego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj