Umyłaś okna, a na zewnątrz właśnie przejechała maszyna zamiatająca ulice? A może ktoś znowu kosi publiczne trawniki? W wielu przypadkach mycie okien daje świetny, ale krótkotrwały efekt. Co zrobić, żeby szyby zachowały czystość jak najdłużej?

Po pierwsze – dobierz właściwy sprzęt

Ma to kluczowe znaczenia dla efektu sprzątania. Do niedawna najczęściej wykorzystywanymi akcesoriami były ściereczki, może nawet używane wielokrotnie bez prania, i uniwersalny płyn do mycia. Konieczne w tym procesie było długotrwałe przecieranie powierzchni, w celu uzyskania idealnej przejrzystości. Jednak gdy zaświeciło słońce, efekt mógł przytłaczać. Dlatego dla świetnego rezultatu i oszczędzenia sił można zastosować zestaw do mycia okien. W jego skład wchodzi myjka, drążek i odkurzacz. To świetny sprzęt do utrzymania idealnie czystych szyb.

Po drugie – stosuj odpowiednie detergenty

Bez względu na to, czy dbasz o okna, czy lustra, użyj najlepszych środków. Poza sprzętem ważne są także płyny. Niektóre są po prostu do wszystkiego i nie zapewniają odpowiedniego efektu. Pozostawiają smugi i nie radzą sobie z mocniejszymi zabrudzeniami. Na rynku dostępne są również takie, które przystosowane są do konkretnych zastosowań. Są antystatyczne i wymagają jedynie przetarcia w przypadku powstania nowych zabrudzeń. Produkty Leifheit umożliwiają skuteczne sprzątanie nie tylko szklanych powierzchni, ale również innych miejsc w domu.

Po trzecie – odpowiednio planuj prace

To bardzo istotne w zachowaniu czystości szyb i luster. Myjąc okna, zawsze zaczynaj od ram i wewnętrznych części futryny. Pozwoli Ci to na pozbycie się najgorszych zabrudzeń w pierwszej kolejności. Później możesz przejść do parapetów zewnętrznych. Dopiero po zakończeniu tych prac zajmij się przeszkleniami. Uchroni Cię to przed zbędnym wysiłkiem i stratą czasu na ponowne mycie elementów.

Czyste okna i lustra to wizytówka każdego domu. Dlatego wykonując prace porządkowe, używaj najlepszych akcesoriów i planuj odpowiednio prace. Zapewni Ci to świetne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj