Aranżacja domu ma znaczenie i to zrozumiałe, ale często zapomina się, jak ważny jest ogródek. Tak naprawdę niezależnie czy jest mały czy bardzo mały, warto by był urządzony w dobrym stylu. Mamy dla Was ciekawą propozycję, a mianowicie przedstawimy Wam top 4 pomysł na ogródek w tęczowym wydaniu.

Top 1: w roli głównej lobelia przylądkowa

Ogród jest wizytówką naszego domu, zatem jego estetyka ma naprawdę duże znaczenie. Często można usłyszeć, że mając mały ogródek nie ma sensu specjalnie nic zasadzać, bo i tak nie osiągnie się zamierzonego efektu. Ale to jeden duży mit. Nawet małe ogródki mogą zachwycać swoim pięknem. Pamiętajcie, że w ogródku, który zachwyca bogactwem kolorów milej spędza się czas. Można też odpocząć, a przy tym poranna kawka smakuje lepiej. Z naszym pierwszym pomysłem urządzicie ogródek tak, że będzie stylowy, a przy tym kolorowy. Na początek należy wybrać odpowiedni komplet mebli wypoczynkowych. I choć te z drewna zachwycają surowym charakterem, to jednak w małej przestrzeni niespecjalnie się sprawdzą, bo mogą go przytłoczyć.

Zdecydowanie lepiej jest wybrać meble z techno-rattanu. Tutaj polecamy komplet składający się z foteli oraz małego stolika. Skoro meble już wybrane, to czas na główną gwiazdę ogródka, czyli lobelię przylądkową. Zachwyca ona pięknem, a przy tym całkiem łatwo się ją uprawia. Warto zasadzić ją przy ogrodzeniu i w ten sposób przestrzeń ogródka będzie nie tylko zachwycać estetyką, ale i funkcjonalnością. Musicie wiedzieć, że jest to roślina ozdobna jednoroczna, która ma charakterystyczny kulisty kształt. Bardzo solidnie i silnie się rozkrzewia, a przy tym nie jest bardzo wysoka, bo osiąga maksymalnie 25 cm wysokości. W miesiącach od czerwca do października pokrywa się licznymi kwiatami. Tutaj polecamy Wam lobelię w kolorze karminowoczerwonym, białym lub niebieskim.

Top 2: Ozdobne krzewy owocowe

Skoro pomysł pierwszy już poznaliście, to czas przejść do pomysły drugiego. W tym przypadku postawimy na ozdobne krzewy owocowe, które będą gwiazdą naszego ogródka. Ale zacznijmy bardziej praktycznie, czyli od wyboru altanki. Polecamy taką w kolorze białym, w okrągłym kształcie. Teraz możemy przejść do wyboru ozdobnych krzewów owocowych. Warto na pewno postawić na bez czarny. Swoją drogą ten krzew wyróżnia się nie tylko pięknem, ale też tym, iż można wykorzystać nie tylko jego owoce, ale i kwiaty, choćby do naparu. Pamiętajcie, że bez lubi stanowiska słoneczne zasobne w azot. Ten krzew warto zestawić z różą pomarszczoną, która notabene jest także bardzo zdrowa. Jest bogata w witaminy B, K, E, A, a także C. Do tego zachwyca nie tylko pięknymi liśćmi czy owocami, ale też kwiatami.

Top 3: pigwowiec i cynia – połączenie idealne

Zdrowe krzewy owocowe będą rodziły wiele zdrowych i nader smacznych owoców. Jednym z nich jest pigwowiec japoński, który osiąga wysokość około 1,5 metra. Poza faktem, że jego owoce są zdrowe, przyciąga uwagę pięknem kwiatów, które mogą być w kolorze od białego po krwistoczerwony. Po jednej stronie ogródka warto zasadzić pigwowiec, a po przeciwnej stronie cynie wytworną, której kwiatostan jest bardzo kolorowy. Warto jeszcze wiedzieć, że
okres kwitnienia przypada na początek kalendarzowego lata i trwa aż do momentu wystąpienia pierwszych jesiennych przymrozków. Przez ten cały czas będzie zachwycać pięknem i dużą ilością kwiatów. Oczywiście pamiętajcie jeszcze o zapewnieniu jej odpowiednich warunków glebowych, a cynia wytworna lubi słoneczne stanowiska i żyzną oraz wilgotną glebę.

Top 4: po prostu łubin trwały

Czasami mniej znaczy więcej i kierując się tą zasadą warto postawić w swoim ogrodzie tylko, a może aż, na łubin trwały. Jak sama nazwa wskazuje jest on trwały i tak naprawdę niestraszne mu nawet trudne warunki. Jest rośliną wieloletnią. Osiąga wysokość do 80 cm i świetnie będzie prezentować się także na rabatach. Warto jeszcze wiedzieć, że kwitnie od czerwca do sierpnia wieloma różnorodnymi kwiatami. Efekt więc w ogródku będzie zachwycający, szczególnie jeżeli zasadzicie ją wokół betonowej ławki, na której możecie siedzieć i relaksować się, popijają wino czy gorącą czekoladę zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj