Masz problemy ze szkodnikami? Jeżeli tak to warto poznać kilka najważniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na poradzenie sobie ze szkodnikami. Oczywiście sposoby walki z różnymi szkodnikami są bardzo różne i dlatego też warto poznać sposoby na zwalczanie najbardziej popularnych szkodników.

Mszyce

Są to szkodniki wielkości główki od szpilki o kolorze czarnym lub zielonym. Rozmnażają się bardzo szybko i dlatego też trzeba pozbywać się ich możliwie jak najszybciej. Jeśli chodzi o zwalczanie mszyc to można, zastosować najbardziej popularne środki dostępne na rynku, ponieważ są one bardzo skuteczne. Opryski powinny nastąpić albo rano, albo wieczorem. W przypadku gdy dzień jest deszczowy opryski nic nie dają. Opryski powinny być powtarzana co 8-12 dni. Niestety rośliny są wszystkożerne i mogą atakować nie tylko rośliny ozdobne, jak również chwasty.

Czerwce

Niestety te szkodniki są bardzo trudne do zwalczenia. Do grupy tych szkodników zaliczają się między innymi miseczniki, tarczniki czy też wełnowce. Larwy szkodników mogą migrować po całej roślinie, a dodatkowo są bardzo małe i dlatego też trudne do zauważenia. Do ich zwalczania przeznaczone są specjalne specyfiki dostępne w sklepach, jednak samo to zadanie jest bardzo skomplikowane i dlatego też należy stosować dość duże dawki tych specyfików.

Ślimaki

To jedne z najbardziej szkodliwych zwierząt mogących pojawić się w ogrodzie. Sposobem na ślimaki, które nie posiadają domków, jest posypywanie roślin specjalnymi granulkami, najczęściej w kolorze niebieskim. Oczywiście w przypadku opadów posypanie należy powtórzyć, ponieważ preparat zostać może zmyty. Jeśli chodzi o klasyczne ślimaki w skorupkach to po prostu można je wyrzucić poza ogród. Można także zastosować także puszki zakopane w ziemi wypełnione piwem, w którym ślimaki mają po prostu się utopić.

Jeśli chodzi o inne szkodniki, które są często spotykane w ogrodach są krety. Niestety są one trudne do zwalczenia. Można stosować takie sposoby jak ultradźwięki, zalewanie dołów wodą czy też palenie ognisk, jednak te metody nie są zbyt skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj