Ze względu na to, że lampy LED są zwykle droższe od tradycyjnych żarówek, wiele osób rezygnuje z ich zakupu, czy słusznie? Najwyższe kwoty osiągają lampy LED przemysłowe, głównie ze względu na konieczność instalacji dużej ilości lamp. Niezależnie jednak od miejsca, gdzie oświetlenie LED będzie montowanie, jego energooszczędne właściwości szybko zwrócą wydatek. Rekompensacja kosztów jest połączona z energooszczędnością i ekologicznym sposobem działania. Lampy LED posiadają bardzo niski współczynnik produkcji dwutlenku węgla, a także nie zawierają rtęci- co dodatkowo podnosi ich przyjazność dla środowiska. Sprawdź, czy warto inwestować w oświetlenie LED i kiedy zwrócą się koszty wymiany żarówek tradycyjnych na LED.

Kiedy lampy LED się zwrócą?

Lampy LED z dostępnych źródeł światła na rynku zużywają najmniejszą ilość energii elektrycznej. Wskaźniki udowadniają, że oszczędność na energii elektrycznej przy korzystaniu z lamp LED będzie sięgała od 70 do 80%. Dla gospodarstwa domowego będzie to kilkadziesiąt złotych, natomiast dla dużych zakładów przemysłowych są to kwoty liczone w tysiącach. Najbardziej optymalne działanie lamp ledowych osiągnie się wtedy, kiedy lampy będą świeciły jak najdłużej. Właśnie dlatego powinny one znaleźć się w salonie lub w innym miejscu, gdzie często korzysta się z oświetlenia.

Lampy będą oczywiście charakteryzowały się oszczędną pracą niezależnie od miejsca, gdzie się znajdą. Inwestycje jednak będą się bardzo długo zwracać, jeśli lampa znajdzie się w rzadko oświetlanym miejscu. Przy decydowaniu się na lampy LED dekoracyjne, nie musimy zwarć uwagi na oszczędności. Ich głównym zadaniem jest prezentowanie się w odpowiedni sposób, a nie ograniczanie zużycia energii elektrycznej.

Warto także zwrócić uwagę na to, że oświetlenie LED nie przepala się gwałtownie. Z upływem czasu można zauważyć, iż intensywność strumienia świetlnego spada a dostępność do światła jest ograniczona. W przypadku tradycyjnych żarówek zmiana ta następuje gwałtownie, przez co ciężko przygotować się na taki scenariusz. Szybkość eksploatacji to podstawowy parametr wskazujący na jakość lampy. Z reguły im ten czas jest dłuższy, tym jakość jest większa. Lampy LED są także odporne na wpływ częstego włączania i wyłączania, a także krótko rozpalają się do jasności.

Czy oświetlenie z lamp LED jest wystarczające?

Oświetlenie LED w domu zdecydowanie dostarcza najwięcej światła. Aby ilość światła była odpowiednia, warto jest sprawdzić wartość lumenów przy zakupie oświetlenia LED. Jest to jednostka określająca strumień świetlny światła. Czasem lampy LED o dużej mocy posiadają mniejszą ilość lumenów od lamp o mniejszej mocy. Jest to kluczowy element, na jaki powinno się zwracać uwagę przy wyborze lamp, które mają intensywnie oświetlać jakieś miejsce.

Przykładowo- zbyt mała ilość lumenów w lampce, która będzie oświetlała stanowisko pracy obniży efektywność realizacji zadań zawodowych. Ograniczone źródło światła często jest także przyczyną różnych chorób neurodegeneracyjnych związanych z nadmiernym garbieniem się.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę przy zakupie LED?

Oświetlenie LED może pełnić inne funkcje niż tylko te praktyczne. Często także stanowi integralny element aranżacji pomieszczenia lub całego domu. W takim przypadku zwykle wybiera się kolorowe modele. Niektóre żarówki posiadają opcje zmiany kolorów, którymi można manipulować za pomocą smartfona.

Jak wcześniej wspomniano przed wyborem oświetlenia LED warto zorientować się, ile posiada lumenów oraz w jakim miejscu się znajdzie. Od tego będzie zależna opłacalność inwestycji oraz efektywność światła. Przykładowa żarówka g9 świetnie sprawuje się w domowym zaciszu.

Takie lampy nie muszą występować wewnątrz- można je także umieścić na zewnątrz domu. Dobrze sprawdzają się jako reflektory zawieszone nad garażem lub przy wejściu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj