W każdej sypialni musi być łóżko. To pewnie wie każdy za nas. Kiedy jednak wybierzemy już swoje nowe łóżko i wstawimy je do pokoju powstaje pytanie co dalej? Jakie meble kupić, żeby wypełnić to puste wnętrze?

Jakie łóżko?

Skupmy się jednak na tej najważniejszej części czyli naszego łoża. To przecież ono będzie tu najważniejsze dlatego poświęćmy mu najwięcej uwagi. Na początek zastanówmy się jak duże ma być takie łóżko. Jeśli dzielimy sypialnie ze współmałżonkiem to oczywiście prostym wyborem jest duże podwójne łóżko a jeśli śpimy w pojedynkę może nam wystarczyć jednoosobowe łóżko. Niech jednak nie będzie mniejsze niż 90 centymetrów. Jeśli mamy niewielką przestrzeń kupmy jasne łóżko, które optycznie powiększy pokój i sprawi, że nie będziemy czuć się jak w klatce. To tego dopasujmy odpowiadający nam materac i voilà możemy się wreszcie wyspać!

A co oprócz łóżka?

Szafka Nocna

Gdy idziemy spać, często brakuje nam jakiegoś miejsca na odłożenie okularów, smartfona czy książki, którą czytamy przed snem. Świetnym rozwiązaniem będzie szafka nocna! Praktyczny i niewielki mebel może nie tylko wzbogacić wnętrze naszej sypialni ale także być przydatnym pomocnikiem. Jeśli zdecydowaliśmy się na podwójne łóżko najlepiej zaopatrzyć się w dwie sztuki. Każda na jedną stronę łóżka. Wybierając szafkę zmierzmy ją i porównajmy z naszym łóżkiem. Za niska szafka będzie nieporęczna. Wystarczy, że będzie górować 10-15 centymetrów nad materacem.

Szafa

Nie zapomnijmy o szafie! przecież to tam będziemy trzymać nasze ubrania i inne prywatne rzeczy. Tutaj zasady są podobne jak przy doborze łóżka. Jeśli z szafy będzie korzystać więcej niż jedna osoba to najlepiej kupić wysoką dużą szafę. Miejsca w szafie nigdy za wiele! Jasna szafa również sprawi, że nasze wnętrze powiększy się w naszym oczach. A przy naprawdę małych pomieszczeniach zaopatrzmy się w szafę z drzwiami przesuwnymi. W ten sposób nie będziemy musieli się martwić o miejsce dla otwieranych drzwiczek. Jeśli chcemy mieć w sypialni lustro to możemy dobrym pomysłem będzie zakup mebla z wbudowanym lustrem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj