Gdy wybierasz dodatki i dekoracje do swojego domu, chcesz, aby stały się dopełnieniem stylu, który lubisz. Te wykonane z filcu kojarzą się z ciepłą i przytulną atmosferą, a więc klimatem, który powinien panować w każdym domu. Być może właśnie dlatego filcowe podkładki zdobywają coraz większą popularność. Sprawdź, dlaczego są dekoracją wartą uwagi.

Filc – dlaczego pasuje do podkładek?

Filc jeszcze jakiś czas temu kojarzony był przede wszystkim z materiałem ochronnym dla mebli, wkładkami do butów, czy kapeluszami. Obecnie jego zastosowanie bardzo się rozszerzyło i stał się materiałem, który szczególnie upodobały sobie osoby zajmujące się rękodziełem. Wykorzystują one filc dekoracyjny, który wyróżnia się tym, że jest bardziej plastyczny i delikatniejszy. Z filcu powstają rozmaite produkty, a podkładki filcowe to tylko jeden z przykładów. Poszukując dekoracji tego typu, natrafisz również na obrazy, łapacze snów, kosze czy wieńce. Filc ma właściwości, które sprawdzają się szczególnie przy podkładkach. Jest dobrym izolatorem, a więc chroni meble przed gorącymi naczyniami. Ponadto znakomite pochłania wodę.

Podkładki filcowe – dekoracja dla wyróżniających się wnętrz

Podkładka filcowa to nie jest przeciętny dodatek. Może przybrać nawet najbardziej finezyjny kształt i na szczęście dla miłośników filcu, nie musi być wyłącznie szary. To właśnie powoduje, że dekoracja z filcu podkreśla charakter wnętrz zaprojektowanych w różnym stylu. Filc potrafi być elegancki, ale także znakomicie sprawdzi się w stylu skandynawskim, który wciąż tak bardzo lubimy w naszych domach. Pewne jest to, że wszędzie, gdzie się pojawi, przyciągnie uwagę. Dlatego, gdy chcesz coś odmienić w swoim domu, podkładki z filcu będą małym dodatkiem o dużej mocy.

Podkładka filcowa – zrób samodzielnie lub zdaj się na artystów

Jeżeli lubisz od początku do końca mieć wpływ na dodatki w swoim domu, możesz filcowe podkładki wykonać samodzielnie. Potrzebny będzie odpowiedni filc i nożyk do cięcia tapet. Szablon możesz rozrysować samodzielnie lub poszukać inspiracji i gotowców, których nie brakuje w internecie. Gdy nie czujesz, że rękodzieło to Twoja mocna strona, skorzystaj z doświadczenia tych, którzy się na tym znają. Jedną z marek, która postawiła na filc jest Felt Label. Ten sklep internetowy tworzy swoje produkty z pasją. Ich podkładki filcowe są bardzo różnorodne pod względem kształtów, wzorów i kolorów, co pozwala wybrać taką dekorację, która będzie trafiać w różne wnętrzarskie gusta.

Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać, że filcowe podkładki to dobry wybór? To nie tylko dekoracja stołu, ale także praktyczny gadżet. Warto stawiać na dodatki, które są nie tylko miłe dla oka, ale również funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj