Większość z nas marzy o posiadaniu własnego domu, który byłby inwestycją na lata. Symbolem trwałości stał się w Polsce murowany dom, najchętniej z cegły, kryty dachówką. Uciążliwość życia w dużych miastach, pełnych betonu, zachęca do poszukiwania ofert domów drewnianych. Drewniane budynki wznoszono od wieków i wiele z nich w dobrym stanie przetrwało do naszych czasów. Wiele osób przeglądając projekty drewnianych domków całorocznych, zadaje sobie pytanie, czy współczesne technologie budowy domów z drewna zapewnią im trwałość. O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Przemysława Balcewicza, dyrektora białostockiej firmy Eko Architektura Sp. z o. o.

Czy drewniane domki całoroczne mogą być trwałe?

Drewno drzew iglastych jest trwałym materiałem pod warunkiem, że będzie dobrze wysuszone. Do budowy nadaje się drewno, którego poziom wilgotności nie przekracza 14-18%. W produkcji wykorzystujemy drewno sosnowe i jodłowe pochodzące z lokalnych lasów północnej Polski. Nasze projekty zapewniają odpowiednie wietrzenie drewnianych elementów, by nie dochodziło do kondensacji pary wodnej i zawilgocenia. Dbamy też o to, żeby woda opadowa dobrze ściekała i nie zalegała na drewnianej konstrukcji. Prawidłowo zaimpregnowany i pielęgnowany dom może służyć bardzo długo. Naszym klientom zalecamy jak najszybszy montaż dostarczonych elementów konstrukcyjnych domu, o ile warunki atmosferyczne na to pozwalają lub zabezpieczenie ich przed deszczem i słońcem.

Drewniana zabudowa kojarzy się raczej z altanką lub domkiem letniskowym. Czy domy całoroczne są wystarczająco ciepłe?

Samo drewno ma dobre właściwości izolacyjne. Nasze drewniane domki całoroczne dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom izolacyjnym mogą spełniać standardy domów energooszczędnych klasy A. Możemy dostosować grubość ścian i grubość ocieplenia do indywidualnych wymagań klienta, obowiązujących norm i warunków panujących w danym regionie.

Drewniany dom to tradycja. Czy macie coś do zaoferowania zwolennikom nowoczesności?

Projekty naszych domków różnią się architektonicznym wyglądem. Mamy w ofercie domy parterowe i piętrowe, z dachem jednospadowym, dwuspadowym i czterospadowym. Widoczne są także różnice w wielkości i designie drzwi i okien. Drewniany dom z płaskim dachem i dużymi przeszklonymi z pewnością wygląda nowocześnie. Nasze projekty kierujemy nie tylko do miłośników tradycji albo stylu rustykalnego. Myślę, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

A gdyby klient chciał mieć dom trochę inny od projektów, które macie w ofercie?

Nie ma problemu. Bardzo często się zdarza, że ze względu na wymagania lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego i warunków zabudowy działki trzeba zrobić korektę długości lub szerokości budynku, kąta nachylenia połaci dachu albo wielkości i rozmieszczenia okien. Wykonujemy też projekty na indywidualne zamówienie indywidualnych. Wystarczy przedstawić nam swoją wizję domu nawet w postaci odręcznego projektu. Nasi specjaliści zamienią go w projekt architektoniczny i zrobią wycenę. Warto spróbować, to nic nie kosztuje. Z pewności zaoferujemy najkorzystniejszą cenę i gwarancję. Potem wystarczy wpłacić zaliczkę, a po mniej więcej dwóch miesiącach wszystkie elementy domku będą wykonane.

Serdecznie dziękujemy za rozmowę.

Eko Architektura Sp. z o. o. z Białegostoku to wiodące na rynku przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem drewnianej architektury i produkcją elementów do jej budowy. W ofercie firmy można znaleźć:

  1. Domki letniskowe.
  2. Domki ogrodowe.
  3. Altany i zadaszenia ogrodowe.
  4. Drewniane domki całoroczne parterowe i piętrowe.
  5. Drewniane garaże i wiaty garażowe.
  6. Drewniane budynki gospodarcze.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj