Nieproszeni goście w ogrodzie mogą narobić sporo kłopotu. Zastanawiasz się, jak sobie z nimi poradzić bez niszczenia swoich upraw? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w skutecznym wyproszeniu mrówek bez stosowania chemii!

Gdy mrówki pojawią się w ogrodzie, w zasadzie możesz być z siebie dumny – oznacza to bowiem, że twoje grządki są zdrowe i w dobrej kondycji. Tacy goście mogą jednak w szybkim tempie doprowadzić do sporego spustoszenia w uprawach – dlatego warto pozbyć się ich jak najszybciej.

Dbasz o to, aby twoje uprawy były ekologiczne? Unikasz wszelkiego rodzaju fungicydów i pestycydów? Z inwazją szkodników możesz poradzić sobie bez stosowania środków chemicznych. Oto kilka niezawodnych remediów. Co na mrówki w ogrodzie sprawdzi się najlepiej?

Cynamon

Większość ludzi – poza pewnymi wyjątkami – uwielbia aromat cynamonu. Dla mrówek nie jest on jednak kuszący. Wręcz przeciwnie – bardzo za nim nie przepadają. Jeśli masz problem z mrówkami, wystarczy usypać okręgi z tej przyprawy dookoła zaatakowanej rośliny, a najlepiej do mrowiska, jeśli udało ci się je zlokalizować.

Skrobia ziemniaczana

Kolejny środek, który może pomóc walce z nieproszonymi gośćmi. W starciu ze skrobią mrówki są bezradne, bo kleista substancja uniemożliwia im dalszą inwazję na twój ogród.

Olej neem

Naturalny środek, zachwalany przez wszystkich ogrodników dbających o ekologiczność swoich upraw. Olej neem możesz zastosować bezpośrednio na roślinę – jej nie zaszkodzi, za to mrówki skutecznie odstraszy.

Ekstrakt z cebuli, czosnku i pokrzywy

Gdy powyższe sposoby nie poskutkują, czas wytoczyć ciężkie działa. Ten sposób jest nieco bardziej czasochłonny, dlatego poleca się go jako rozwiązanie ostateczne. Wymaga bowiem sporządzenia ekstraktu z cebuli, czosnku i pokrzywy, który waży się kilka dni. Pamiętaj o usunięciu skórek przed zanurzeniem cebuli i czosnku w wodzie. Po kilku dniach odcedź liście i warzywa. Powstały środek o intensywnym zapachu aplikuj bezpośrednio na rośliny zajęte przez mrówki – najlepiej z wykorzystaniem atomizera. Po kilku dniach po nieproszonych gościach nie będzie śladu.

Wszystkie powyższe sposoby na mrówki w ogrodzie nie zagrażają bezpieczeństwu twoich upraw. Walczysz z innymi szkodnikami? Dowiedz się więcej na lovethegarden.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj