W ostatnich latach wiele mówi się o potrzebie podejmowania większej aktywności fizycznej, zwłaszcza przez dzieci i młodzież. Ruch jest niezbędny do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Odpowiedź jest prosta: trampolina. Z nią czas spędzony na świeżym powietrzu będzie doskonale wykorzystany. Zobacz, który z modeli dostępnych na rynku najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Trampoliny do ogrodu – krótka charakterystyka

W przypadku tego typu sprzętu rekreacyjnego chodzi o jak najlepszą zabawę, dlatego liczy się siła wybicia. Stąd też trampoliny ogrodowe składają się z elastycznego płótna, wyposażonego w kilkadziesiąt sprężyn. Większość trampolin jest w stanie utrzymać użytkownika o wadze do 130 kg. Ochronę przed uderzeniami gwarantuje specjalna siatka, zamontowana blisko strefy do skakania. Poszczególne elementy, dla zwiększenia żywotności, są zazwyczaj pokryte substancją antykorozyjną. Stalowa rama jest na tyle wytrzymała, że sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej rozbrykanych użytkowników. Proste rozkładanie i składanie sprzyja użytkowaniu produktu. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej trampoliny do ogrodu warto zapoznać się z opiniami użytkowników. Niektóre produkty mogą wykazywać problemy z odsłanianiem się sprężyn lub powstawaniem luk w czasie skakania, co potencjalnie może być niebezpieczne i przyczyniać się do powstawania urazów. Dlatego też warto szukać rozwiązań oferowanych przez sprawdzonych producentów, gwarantujących bezpieczeństwo zastosowanych konstrukcji. Zapraszamy do sklepu internetowego Merkury Market w celu obejrzenia dostępnych modeli. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Akcesoria przydatne w czasie użytkowania trampoliny ogrodowej

Z myślą o komforcie korzystania z trampoliny, producenci opracowali szereg akcesoriów. Jednym z popularniejszych jest drabinka, która służy łatwiejszemu wchodzenia na sprzęt. Antypoślizgowe stopnie dają poczucie bezpieczeństwa. Bardzo praktycznym elementem dla użytkowników trampolin ogrodowych jest też zestaw mocujący. Sprawdza się on zwłaszcza w wietrzne dni roku, integrując konstrukcję sprzętu z podłożem. Pewną alternatywą dla dużych trampolin ogrodowych jest minitrampolina – sprzęt przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Nasi projektanci produktów do gimnastyki dla maluchów stworzyli tę trampolinę, by wspierać rozwój psychomotoryczny dziecka i zwiększać jego samodzielność. Nie daje ona tak dużych możliwości odbicia jak duże odpowiedniki. Tym samym gwarantuje bezpieczeństwo i poziom zabawy dopasowany do aktualnych możliwości motorycznych dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj