Kupując małe mieszkanie, wielu z nas ma problem z jego aranżacją. Z jednej strony chcemy, by niewielka przestrzeń była praktyczna i wygodna, a z drugiej marzymy o naprawdę stylowym wnętrzu. Jak pogodzić te dwie kwestie? Podpowiadamy.

Salon z duszą

Salon to najważniejsze pomieszczenie w domu. Na co zwrócić uwagę przy jego aranżacji?

Minimalizm

Małe wnętrze najlepiej prezentuje się wśród niewielkiej ilości mebli i bibelotów. Z tego powodu urządzając w nim salon, postawmy na maksymalnie kilka przedmiotów i postarajmy się, by były one jak najlepszej jakości. Pamiętajmy, że stylowe sprzęty wykonane z dobrych materiałów z jednej strony dodadzą pomieszczeniu charakteru, a z drugiej go nie zdominują. Podczas aranżacji postawmy na fotele o geometrycznych kształtach, niewielkie sofy oraz podwieszone lampy z oryginalnymi kloszami. Zrezygnujmy natomiast z wszelkiego rodzaju przaśnych ornamentów, zdobnych drobiazgów oraz plastikowych dodatków.

Kolory

Urządzając niewielkie mieszkanie, zazwyczaj zależy nam na jego optycznym powiększeniu. Aby uzyskać taki efekt, pomalujmy ściany na jasne kolory, które dodadzą wnętrzu przestronności oraz staną się wspaniałym tłem dla naszych stylowych mebli. Jakie odcienie farb wybrać? W naszym przypadku dobrze sprawdzą się wszelkie beże, jasne brązy, szarości, pastele, a także klasyczna biel.

Atmosfera

Nic tak nie poprawia atmosfery w domu, jak cichy trzask rozpalonego ognia, jednak mając do dyspozycji niedużą przestrzeń, rzadko decydujemy się na instalacje paleniska. Czym najlepiej je zastąpić? Postawmy na biokominki.

Biokominek to ekologiczna wersja tradycyjnego kominka zazwyczaj wykonywana ze stali nierdzewnej oraz szkła odpornego na działanie wysokiej temperatury. Do jego rozpalenia używa się specjalnego paliwa, które nie emituje zanieczyszczeń, dzięki czemu okazuje się przyjazne dla środowiska. Ogromną zaletą biokominków są również ich niewielkie rozmiary, które pozwalają na umieszczenie paleniska nawet w najmniejszym pomieszczeniu.

Sprawdź ofertę na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-domu/biokominki!

Niewielka kuchnia

Podczas urządzania małego mieszkania, często największym wyzwaniem jest aranżacja kuchni. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że na stosunkowo niewielkiej powierzchni musimy zmieścić dużo urządzeń w taki sposób, by korzystanie z nich było wygodne i bezpieczne. Jak sobie z tym poradzić? Postawmy na aneks.

W przypadku ograniczonego metrażu zazwyczaj okazuje się, że zamknięta kuchnia znacząco redukuje zakres naszego kulinarnego działania i dlatego dysponując tego rodzaju przestrzenią, warto rozważyć inwestycję w aneks kuchenny. Takie rozwiązanie z jednej strony powiększa naszą kuchnię, a z drugiej – jeśli w odpowiedni sposób ustawimy stół – sprawia, że zyskujemy sporo powierzchni, którą możemy wykorzystać do przygotowywania naszych ulubionych potraw.

Sypialnia na antresoli

Jeżeli mieszkanie – pomimo niewielkiego metrażu – charakteryzuje się wysokością powyżej 2,7 m, warto rozważyć budowę przytulnej antresoli. Tego typu konstrukcja skutecznie zwiększy powierzchnię użytkową naszego wnętrza i świetnie sprawdzi się w roli stylowej sypialni. Decydując się na taki sposób zagospodarowania przestrzeni, musimy jednak pamiętać o odpowiedniej wentylacji (na antresolach często panuje nieprzyjemny zaduch). Jak ją zapewnić? Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w dobrej jakości wentylatory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj