Obecnie kubek papierowy stanowi najbardziej ekologiczną formę serwowania napojów na wynos. Na rynku mamy dostępne kilka rodzajów kubka papierowego dedykowane pod różne rodzaje napojów. Od tych jednościankowych po dwuściankowe, które sprawdzą się zwłaszcza do napojów ciepłych i gorących. Rosnący trend zero waste udowadnia, że rzeczy, które teoretycznie mają jedno przeznaczenie zyskują inne zastosowania. Tak jest z kubkami papierowymi, co przedstawimy w dalszej części artykułu.

• Kawa na wynos w kubku papierowym z Twoim logo

W sezonie jesienno – zimowym do najczęściej wybieranych napojów należą te ciepłe. Warto zwrócić uwagę, w czym serwujemy swoim gościom gorącą kawę i herbatę. Idealnym rozwiązaniem są kubki papierowe, które przede wszystkim są ekologiczne. Ponadto dostępne na rynku dwuwarstwowe kubki papierowe dają klientom komfort użycia, ponieważ niwelują nieprzyjemne uczucie parzenia.

Kubek papierowy jako opakowanie na produkt

Świetnym pomysłem na zastosowanie kubka papierowego jest użycie go jako opakowanie gotowego produktu. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim jego ekologiczność! Opakowanie w tej postaci spełnia wszystkie wymagane funkcje.

• Ochronną – w połączeniu z wieczkiem, izoluje pakowany produkt przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym.

• Informacyjną – kubek można zadrukować dowolnym nadrukiem. Oznacza to, że można umieścić specyfikację techniczną produktu, nazwę, opis, tak naprawdę, co tylko chcemy.

• Marketingową – ciekawie zaprojektowany kubek może przyciągać uwagę klientów. Już samo opakowanie w formie kubka jest na tyle ciekawe i wyróżniające się na tle innych, że z pewnością może spotkać się ze sporym zainteresowaniem.

• Logistyczną – ze względu na regularny kształt można z łatwością rozmieścić produkt w opakowaniu zbiorczym i na palecie.

Ekologiczną

– kubek w całości wykonany jest z papieru, czyli surowca łatwego w recyklingu.

Kubek papierowy daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o to, co do niego zapakować. Od sypkich produktów spożywczych, po produkty kosmetyczne, np. sole do kąpieli, kule do kąpieli, balsamy. Ciekawą opcją jest pakowanie drobnych akcesoriów i ubrań – bielizny, skarpetek. A co Ty byś zapakował do takiego kubka?

• Kubek papierowy jako element wyposażenia wnętrz

Zastosowań kubka papierowego jest naprawdę wiele, kolejnym ciekawym pomysłem jest użycie go jako element dekoracyjny wnętrz. Kubek papierowy jest świetnym sposobem na przechowywanie. Pojemnik na długopisy na biurko ? Pojemnik na drobne przedmioty? Sprawdzi się idealnie! Dzięki temu już zawsze na Twoim biurku będzie panował porządek.

Oto 3 wspaniałe sposoby na wykorzystanie kubka papierowego. Każdy z nich ciekawy, innowacyjny i ekologiczny. Który z nich najbardziej wzbudził Twoją ciekawość ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj